Date Finished: 2001 r.

Książę i Magdalena

I tom cyklu „Tragikomedia Polska”

„Książę i Magdalena” to wciągająca, sensacyjna akcja, wartkie dialogi, błyskotliwa konstrukcja, seria gagów, seks, pieniądze, krew i gry namiętności. Bohaterowie tej powieści – bezlitośnie obnażającej związki polityki z mafią, tworzenie się fortun i karier rodem z Nikodema Dyzmy – przypominają ludzi z pierwszych stron gazet.

„Nie oderwiecie się od tej książki do ostatniego zdania. Noc nieprzespana gwarantowana! Niewiele znam współczesnych książek, które czytać będą Polacy następnych pokoleń, ale »Księcia i Magdalenę« na pewno. Jestem zauroczony tą powieścią, chociaż nie polecam jej cnotliwym panienkom, politykom, gangsterom i księżom.”

Bohdan Gadomski, tygodnik "Angora"

premiera: 2001
język: polski
ilość stron: 247
wydawca: Aris Poland


Cykl „Tragikomedia Polska”:

  1. Książę i Magdalena”
  2. „Styropianowy gang”
  3. „Mandaryni”
  4. „Disneyland”

Tragikomedia Polska

Jest to cykl powieści, które ocenione zostały jako najbardziej epatujące seksem i erotyką w polskiej literaturze. Sceny erotyczne są niezwykle odważne, ale nie o to chodzi. Bywa tak, że diabeł pomaga pisarzowi, ale najczęściej to właśnie pisarz tworzy szatana. Diabłem zafascynowanych było wielu twórców, np.: Gogol, Dostojewski, Puszkin, Bułhakow, Goethe, Tomasz Mann. Po pomoc szatana sięgnął również Andrzej Rodan, ale najpierw sam go stworzył jako Księcia Beherita, arbitra historii, eksterioryzatora.

Akcja czteroksięgu zaczyna się w 1981 roku, w przeddzień wprowadzenia stanu wojennego, a kończy latem roku 2002.  Bohaterowie „Księcia i Magdaleny”„Styropianowego gangu”„Mandarynów” oraz „Disneylandu przypominają ludzi z pierwszych stron gazet.

Miernoty wyrastają na Giganty. Piskorze na Wieloryby. Oni nikomu nie ufają i nikt im nie ufa. Nikogo nie lubią i nikt ich nie lubi. To o nich pisze Rodan: „gdyby politykowi serce przeszkadzało w karierze, kazałby je sobie usunąć”.


Kim jest Andrzej Rodan?

Oficjalny profil na Facebook’u


premiera: 2001
język: polski
wydawca: Aris Poland

Bookmark the permalink.