Date Finished: 2006 r.

Mordercy w habitach

Uwaga: Mordercy w habitach to książka tylko dla ludzi o silnych nerwach!

Andrzej Rodan już kolejny raz zaskakuje szokującym tematem historycznym. Po takich rewelacyjnych, bestsellerowych pozycjach, jak: Życie erotyczne papieży, Dzieci Hitlera, Dzieci Stalina – zapoznajemy się z pasjonującym dziełem.

Nieszczęściami średniowiecznej Europy były głód, dżuma, wyprawy krzyżowe, wojny oraz… Kościół rzymsko-katolicki. To on zrodził mit o opętaniu diabelskim, a inkwizytorzy w habitach rozpoczęli polowania na czarownice. Zapłonęły stosy, a w całej Europie polała się krew niewinnych ludzi.

Z kolei rycerskie zakony chrześcijańskie – Templariusze, Joannici, Krzyżacy – odegrały zbrodniczą rolę w krucjatach w obronie Grobu Świętego. W imieniu Maryi i jej Syna mordowali „niewiernych”, których jedynym grzechem było nie wyznawanie religii promowanej przez papieży. Torturowali, palili żywcem, a poza tym oddawali się obżarstwu, opilstwu i wyrafinowanej rozpuście! Konkwistadorzy wspólnie z misjonarzami zastali w zamorskich ziemiach – odkrytych przez Kolumba – cywilizacje o niesłychanie wysokim poziomie. I co? Wybito Indian, rdzennych mieszkańców, zniszczono cywilizacje! Jedyne co im przekazano to… syfilis!

Andrzej Rodan w finale swojej mądrej, erudycyjnej książce o mordercach-zakonnikach z goryczą konkluduje:

I pomyśleć, że za takie kanalie, Chrystus dał się ukrzyżować!

Bookmark the permalink.