Date Finished: 2000 r.

Życie seksualne Polaków

Życie seksualne Polaków. Sam tytuł definiuje zawartość książki. Wystarczy więc również podać tytuły rozdziałów. Ważne jest to, że w raporcie interesowało autora przede wszystkim to, co ludzie heteroseksualni robią. Jak to robią, z kim to robią, a nie, co przy tym odczuwają.

Początek raportu to wprowadzenie o charakterze historycznym, przedstawienie najważniejszych raportów amerykańskich. Następnie opis badań w zakresie: stosunki przedmałżeńskie, pozamałżeńskie, oralne, analne, homoseksualne, kazirodcze, sado-masochistyczne, z dziećmi, ze zwierzętami. Kolejne to: ilość partnerów seksualnych, częstotliwość stosunków płciowych, pozycje najczęściej stosowane podczas spółkowania. Dalej znajdziemy: częstotliwość masturbacji, najbardziej erotycznie działające części ciała, preludium i gra miłosna, urozmaicenie stosunku przez stymulację stref erogennych akcesoriami, częstość orgazmu u kobiet, szybkość osiągania orgazmu podczas stosunku u mężczyzn, ulubione sexy dessous itd. itp.
Rodanowski raport o życiu seksualnym Polaków z całą pewnością za lat sto, dwieście i więcej będzie ważnym dokumentem ukazującym naszą mentalność i świadomość. Pokaże przezwyciężanie zakazów kulturowych i religijnych, granice swobody obyczajowej.

Raport Rodana obejmuje szeroki obszar działalności seksualnej Polaków z początku XXI wieku.   Badacze z wieków przyszłych otrzymają bardzo ważne elementy oceny i wystarczającą ilość informacji dla próby nakreślenia biologicznych i ponadbiologicznych, socjologicznych i ponadsocjologicznych zachowań płciowych Polaków na przełomie XX i XXI wieku.

Więcej o autorze znajdziesz tutaj

Oficjalny profil na Facebook’u

Bookmark the permalink.